👤

(daje naj, na szybko!!) Na tłok prasy hydraulicznej o powierzchni 0,2 metrów kwadratowych naciskamy siła o wartości 100N. Wartość uzyskiwanej siły na tłoku o powierzchni 1 metra kwadratowego jest równa...?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

S₁ = 0,2 m²

F₁ = 100 N

S₂ = 1 m²

F₂ = ?

Wyjaśnienie:

chyba o to ci chodziło

Odpowiedź:

Dane                                      Obliczyć                               Wzór

S₁ = 0,2 m²                            F₂ = ?                                  F₁/S₁ = F₂/S₂

F₁ = 100 N

S₂ = 1 m²

Rozwiązanie

F₁/S₁ = F₂/S₂

F₁ · S₂/S₁ = F₂

F₂ = 100 N * 1 m²/0,2 m²

F₂ = 500 N

Odp. Siła na drugim tłoku wynosi F₂ = 500 N

Go Studier: Inne Pytanie