👤

Ewelina dostała od cioci 20 zł na słodycze. Kupiła 0,6 kg cukierków po 27,50 za kg. Ile złotych jej zostało?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Odp:. Zostało jej 4 zł i 70 gr

Odpowiedź:

27,50zł * 0,6kg = 16, 5zl

20zl - 16,5zl = 3,5zl