👤

W wyniku rozkładu tlenku miedzi(II) otrzymano 16g miedzi i 2g tlenu. Oblicz, ile tlenku miedzi(II) uległo rozkładowi. Zapisz dane, przebieg reakcji , obliczenia i odpowiedź.​

Odpowiedź :

Dane:

mCu=16 g

mO=2 g

Szukane:

mCuO=?

tlenek miedzi(II)--->miedź+tlen

xg                            16g       2g

x=16g+2g

x=18 g

Odp: Rozkładowi uległo 18 g tlenku miedzi(II).

Go Studier: Inne Pytanie