👤

Cenę książki zmniejszono z 30zł do 21.60zł. O ile procent obniżono cenę książki? Zapisz obliczenia. Proszę o pomoc. na dziś

Odpowiedź :

30- 21,6=8,4

8,4÷30=28%

lub

21,6÷30=72%

100%-72%=28%

odp ksiazke obnizono o 28 %

Odpowiedź:

30zł- 100%

30-21,60= 8,40zł

x= 8,40

3zł- 10%

6zł- 20%

1zł= 3,33%

8zł= 26,64%

0,1zł= 0,33%

0,4zł= 1,32%

8,4zł= 27,96%

Go Studier: Inne Pytanie