👤

7. Ola idzie do szkoły z prędkością 5/4 m/s. Dom Oli jest odległy od szkoly o 0,75 km. O której
godzinie najpóźniej Ola musi wyjść z domu, aby zdążyć do szkoły na godzinę 9:00?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

,75 km = 750 m

750 m : 5/4 m/s = 750 * 4/5 = 3000/5 = 600 s

600 s=10 min

Odp.Ola musi wyjść najpóźniej o 8:50 aby zdążyć na 9:00

Szczegółowe wyjaśnienie: