👤

za 3 kg mandarynek należy zapłacić 14,4 zł. ile kosztuje 9/10 kg tych ​mandarynek?

Odpowiedź :

3 kg-------14,4 zł

9/10 kg-----x zł

x=(9/10·14,4)/3

x=12,96/3

x=4,32 zł

Odpowiedź:

14,4 : 3 = 4,8 zł - cena za 1 kg

9/10kg = 0,9kg

0,9 * 4,8 = 4,32 zł - cena za 0,9 kg

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie