Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
- Obliczam ilość moli kwasu w końcowym roztworze:
n = Cm*V
n= 0,25m/dm3*0,5dm3
n= 0,125 mola
- Obliczam objętość 1M kwasu:
V = n/Cm
V = 0,125/1
V = 0,125dm3 = 125cm3 1M kwasu
- Obliczam ilość wody:
Vw = 500cm3 - 125cm3
Vw = 375cm3