👤

0.7 mola KOH rozpuszczono w 300 g wody. Oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu.
Proszę o rozwiązanie krok po kroku. Daje naaj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

11.56%

Wyjaśnienie:

Zobacz obrazek Anckpop

M KOH=39 g+16 g+1 g=56 g

56 g---1 mol

xg---0,7 mol

x=39,2 g

Dane:

ms=39,2 g

mr=300 g+39,2 g=339,2 g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=39,2g*100%/339,2 g

Cp=11,56%