👤

za 0,42 kg żółtego sera pani Karolina zapłaciła 9,87 zł, a za 0,6 kg wędlin 10,53 zł. Co było drosze 1 kg żółtego sera czy 1 kg wędlin ? i o ile

Odpowiedź :

Ser żółty:

0,42 kg - 9,87 zł

1 kg - x

0,42x = 9,87 /:0,42

x = 23,5 zł