Odpowiedź :
Obliczanie, na jakiej głębokości w morzu znajduje się statek.
Statek znajduje się na głębokości 2900 m.
Z powierzchni statku wysłano dźwięk, który odbija się od statku i wraca, czyli czas dotarcia dźwięku do statku jest równy:
[tex]t=4s:2=2s[/tex]
[tex]v=1450\frac{m}{s}[/tex] prędkość dźwięku w wodzie
[tex]Szukane:s[/tex]
[tex]v=\frac{s}{t}/*t[/tex]
[tex]s=v*t[/tex]
[tex]s=1450\frac{m}{s}*2s=2900m[/tex]