Odpowiedź:
Szukana długość fali wynosi 17 m.
Obliczenia:
[tex]Dane:\\f = 20 \ Hz = 20 \frac{1}{s}\\v = 340\frac{m}{s}\\Szukane:\\\lambda = ?[/tex]
Korzystamy ze wzoru na długość fali:
[tex]\lambda = v\cdot T\\\\ \ \ f = \frac{1}{T}, \ zatem\\\\\lambda = \frac{v}{f}[/tex]
Podstawiamy wartości liczbowe
[tex]\lambda = \frac{340\frac{m}{s}}{20\frac{1}{s}}\\\\\boxed{\lambda = 17 \ m}[/tex]