👤

Jaką maksymalną prędkość jaką może rozwinąć samochód mocy 60 kW ,jeśli opory ruchu przy tej prędkości mają wartość 2000 N.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Dane:

P = 60 [kW] = 60000 [W]

F = 2000 [N]

v=?

Wzór na moc:

P=W/t, a W=F·s ⇒ P=[tex]\frac{F*s}{t}[/tex] , s/t to przecież prędkość v, czyli P = F·v

v=P/F

Podstawiamy dane:

v= 60000/2000 = 30 [m/s] = 30·1000/3600 [km/h] = 8,34 [km/h].