👤

Ile gramów wody i ile gramów soli należy zmieszać w celu otrzymania 600g roztworu 45-procentowego?.

Odpowiedź :

Dane:

mr=600 g

Cp=45%

Szukane:

ms=?

mH2O=?

ms=Cp*mr/100%

mH2O=mr-ms

Obliczenia:

ms=45%*600g/100%

ms=270 g

mH2O=600g-270g

mH2O=330 g