👤

Pociąg jedzie 308km/godzinę, musi przejechać 405km. Za ile godzin i minut pociąg będzie na miejscu???.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t = S : v = 405 km : 308 km/h = 1 97/308 = około 1 h 19 min

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

v - prędkość pociągu = 308 km/h

s - droga pociągu = 405 km

t - czas jazdy pociągu = ?

s = v * t

t = s/v= 405 km : 308 km/h = 405/308 h = 1 97/308 h

97/308 h = 97/308 * 60 min = 5820/308 min = 18 246/308 min ≈

≈ 18,8 min ≈ 19 minut

Łączny czas jazdy pociągu wyniesie około 1 h 19 minut