👤

Tata kupił 2 słoiki dżemu po x złotych za sztukę i 3 bułki po y groszy za sztukę. Ile groszy zapłacił za te zakupy?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Ponieważ pytanie jest o grosze to dżem, który jest wyrażony w złotych musimy zamienić na grosze również (0,01·x) i powstaje równanie:

2·0,01·x + 3 ·y

I to jest prawidłowa odpowiedź.