👤

Działka ma kształt trapezu o podstawach rownych odpowiednio: 30 m i 75 m oraz wysokosci 40m ile metrow kwadratowych zajmuje ta dzialka? ( z obliczeniami!!)

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Wzór na pole trapezu:

P=1/2· (a+b)·h

Dane:

a=30m

b=75m

h=40m

Podstawiamy do wzoru:

P=1/2·(30+75)·40= 1/2·105·40=20·105=2100 m²

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

a=30 m

b=75 m

h=40 m

P=1/2()a+b)*h

P=1/2*(30+75)*40=20*105=2100 m^2- powierzchnia działki