👤


Marek kupił książkę oraz 2 Zeszyty i zapłacił 23 zł, a Michał kupił taką
samą książkę oraz 4 takie same zeszyty i zapłacił 27 zł.
a. O ile więcej zeszytów kupił
Michał niż Marek?
b. O ile zlotych wiecej zaplacil Marek niz Michal?
c. Ile zlotych kosztowal zeszyt?
d. Ile zlotych kosztowala ksiazka?

jakie dzialanie bedzie do ci d???.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

4-2=2 - o dwa zeszyty więcej

27-23=4 zł- o tyle złotych więcej

k+z+z=23zł

k+z+z+z+z=27

z=(27-23)/2=4:2=2 zł- tyle kosztował zeszyt

k=23-2*2=23-4=19 zł -tyle kosztowała książka