👤

Eklerek jest dwa razy droższy od pączka. Pani Maria kupiła trzy eklerki oraz dwa pączki i zapłaciła 10zł. Ile kosztuje jeden eklerek?.

Odpowiedź :

x - cena pączka

2x - cena eklerka

[tex]3 \times 2x + 2x = 10 \\ 6x + 2x = 10 \\ 8x = 10 | \div 8 \\ x = 1.25zl \\ \\ 2x = 2.5zl[/tex]

Odp. Jeden eklerek kosztuje 2,50 złotych.

Go Studier: Inne Pytanie