👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu otrzymanego w wyniku rozpuszczenia 40 g substancji w 160 g wody.

Odpowiedź :

Dane:

ms=40 g

mr=40 g+160 g=200 g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=40g*100%/200 g

Cp=20%

Go Studier: Inne Pytanie