👤

Oblicz prędkość asteroidy wiedząc że przebywa ona drogę 37 000km w czasie 1 godziny i 20 minut​.

Odpowiedź :

37 000 km - 4/3 h

4/3 h = 80 min

80 min = 4800 s

37 000 km = 37 000 000 m

37 000 000 m / 4800 s = 7 708, (3) m/s

PS. Zamieniałem na jednostkę m/s ponieważ to jest jednostka prędkości w układzie SI.

Powodzenia