Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
od 6.15 do 10.30 -> 4 h 15 min= 4 1/4 h
s=340 km
v=s/t
t1=4 1/4
v1=340:4 1/4=340:17/4=340*4/17=20*4=80 km/h
4 h 15 min+15 min=4 h 30 min=4 1/2 h
t2=4 1/2 h
v2=340 :4 1/2=340:9/2=340*2/9=680/9=75,(5)≈76 km/h
Szybciej jechał do Warszawy o 4 km/h.
80 km/h-76 km/h=4 km/h