👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu, który powstał po zmieszaniu 25g wody i 5 g soli.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

dane:

mH20=25g

ms= 5g

mr=ms+ mH2O=5g+ 25g=30g

szukane:

C%

wyliczenie:

wzór: C%=ms/mr*100%

podstawiamy:

        C%= 5g/30g *100%

        C%= 16,7%

odp; C% roztworu wynosi 16,7%