Odpowiedź :
Dane:
V=500 ml=500 cm3
Cp=40%
d=1,19 g/cm3
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*d*V/100%
mH2O=d*V-ms
Obliczenia:
ms=40%*1,19 g/cm3*500cm3/100%
ms=238 g
mH2O=1,19 g/cm3*500cm3-238 g
mH2O=357 g
Dane:
V=500 ml=500 cm3
Cp=40%
d=1,19 g/cm3
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*d*V/100%
mH2O=d*V-ms
Obliczenia:
ms=40%*1,19 g/cm3*500cm3/100%
ms=238 g
mH2O=1,19 g/cm3*500cm3-238 g
mH2O=357 g