👤

2. Oblicz objętość wodoru potrzebną do w syntezy 0,5 l wody z pierwiastków.

Odpowiedź :

0,5 l=500 cm3=0,5 dm3

44,8 dm3     44,8 dm3

2 H2+O2--->2 H2O

x dm3          0,5 dm3

44,8 dm3---44,8 dm3

x dm3---0,5 dm3

x=0,5 dm3