👤

1. Oblicz cenę sprzedaży towaru brutto, jeżeli cena netto wynosi 100zl a stawka podatku VAT 8%.


2. Oblicz cenę sprzedaży towaru netto jeżeli cena brutto wynosi 305zl a stawka podatku VAT 23%.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1.108 zł brutto

2.247,97 zł netto

Wyjaśnienie:

1. 100 * 0,08 =8

100 + 8 =108

2. 305 : 1,23 = 247,97