👤

Pani Mariola ma samochód, który porusza się ze stała prędkością 90 km na godzinę. Do pracy ma 20 km. O której musi wyjść z domu jeżeli rozpoczyna pracę o 7. 00 i jedzie samochodem?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

v=90 km/h

s=20 km

v=s/t/ *t

vt=s/:v

t=s/v

t=20/90=2/9h=2/9*60=13,(3)min≈14 min

7.00 -0.14=6.60 -0.14=6.46---o tej godzinie musi najpóźniej wyjechać