Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.
214 zł+72 zł+13 zł= 299 zł
Odp.: Mama Jasia wydała 299 złotych.'
2.
1600 m-750 m=850 m
Odp.: Jaś w drodze do szkoły musi pokonać o 850 metrów więcej niż do sklepu.
Zadanie 1
Aby policzyć ile mama wydała na ubrania, musimy dodać cenę kurtki, spodni i czapki.
214zł + 72zł + 13 zł = 299zł
Odp: Mama Jasia wydała na jego ubrania 299zł.
Zadanie 2
Wiemy, że Marek ma z domu do szkoły o 750m więcej niż do sklepu. Wiemy także, że do sklepu ma 1600m. Aby obliczyć ile metrów Marek ma do szkoły musimy dodać odległość do skepu, i od sklepu do szkoly.
1600m + 750m = 2350m
Odp: Marek ma do szkoły 2350m.
Aby policzyć ile mama wydała na ubrania, musimy dodać cenę kurtki, spodni i czapki.
214zł + 72zł + 13 zł = 299zł
Odp: Mama Jasia wydała na jego ubrania 299zł.
Zadanie 2
Wiemy, że Marek ma z domu do szkoły o 750m więcej niż do sklepu. Wiemy także, że do sklepu ma 1600m. Aby obliczyć ile metrów Marek ma do szkoły musimy dodać odległość do skepu, i od sklepu do szkoly.
1600m + 750m = 2350m
Odp: Marek ma do szkoły 2350m.