Odpowiedź :
Odpowiedź:
15 % = 0,15
Buty: 250 - 0,15*250 = 250 - 37,50 = 212,50
212, 50 zł
==========
Kurtka : 450 - 0,15*450 = 450 - 67,50 = 382,50
382,50 zł
==========
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Po obniżce o 15% buty będą kosztowały 212,50 zł, a kurtka 382,50 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
[tex]1\% = \frac{1}{100} = 0,01[/tex]
[tex]100\% - 15\% = 85\% = 0,85\\\\\underline{buty:}\\\\0,85\cdot250= 212,50 \ zl\\\\\underline{kurtka:}\\\\0,85\cdot450 = 382,50 \ zl[/tex]