Beataciesla9899go Beataciesla9899go Matematyka Rozwiązane Fryzjerka kupiła do salonu z butelek szamponu w cenie 45 zł za sztukę i o 5 mniej odżywek w cenie 50 zł za sztukę. Zapisz wyrażenie algebraiczne opisujące koszt zakupów. Z góry dziękuje .