👤

Do sklepu dostarczono towar w opakowaniu zbiorczym jego masa brutto wynosi 215 kg. Jaka jest wartość towaru jeżeli opakowanie stanowi 6% masy brutto a towar kosztuje 12 zł za 1 kg?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

6%*215=0,06*215=12,9 kg----opakowanie

215-12,9=202,1 kg

1 kg -12 zł

202,1 kg----12*202,1=2 425,20 zł

Go Studier: Inne Pytanie