👤

Na klocek o masie 2 kg działa stała siła wypadkowa o wartości 0,01 kN. Oblicz ile wynosi przyspieszenie klocka. Wypisz dane i szukane.

Odpowiedź :

Dane:

m=2kg

F=0,01kN=10N

Szukane:

a=?

a=F/m=10N/2kg=5m/s²