👤

Oblicz w jakim czasie samochód poruszający się z prędkością 36 km/h pokonał drogę 50 m.
Wskazówka – przelicz km/h na m/s. ​.


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\v = 36\frac{km}{h} = 36\cdot\frac{1000 \ m}{3600 \ s} = 10\frac{m}{s}\\s = 50 \ m}\\Szukane:\\t = ?\\\\Rozwiazanie\\\\v = \frac{s}{t} \ \ \rightarrow \ \ t = \frac{s}{v}\\\\t = \frac{50 \ m}{10\frac{m}{s}}\\\\\boxed{t = 5 \ s}[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie