👤

Ile substancji musimy rozpuścić, aby otrzymać 300 g roztworu 30%?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

30% = 0,3

[tex]\frac{x}{300} = 0, 3\\x = 0,3*300 = 90[/tex]

Odp. 90 g.

Szczegółowe wyjaśnienie: