👤

Jak sporządzić 400g roztworu soli w wodzie o stężeniu procentowym 35% napisz dane, szukane, rozwiązanie, odpowiedź

Odpowiedź :

Dane:

- mr = 400g

- Cp = 35%

400g ---- 100%

x ----- 35%

[tex]x = \frac{400 \times 35}{100} = 140g [/tex]

- ms = 140g

mr = ms + mw

mw = mr - ms = 400g - 140g = 260g

- mw = 260g

odp: Do 260g wody dodajemy 140g soli, w rezultacie otrzymujemy 400g 35% roztworu.

Mam nadzieję że pomogłem :)