Odpowiedź :
Odpowiedź:
Przyrost energii potencjalnej to 88000 dżuli
Wyjaśnienie:
M=440kg
h=20m
g=10 N/Kg
Ep= Q • h
Q = m • g
Q = 440 kg • 10 N/Kg = 4400 N (skróć Kg w działaniu)
Ep= 4400N • 20m = 88000J
Odpowiedź:
Przyrost energii potencjalnej to 88000 dżuli
Wyjaśnienie:
M=440kg
h=20m
g=10 N/Kg
Ep= Q • h
Q = m • g
Q = 440 kg • 10 N/Kg = 4400 N (skróć Kg w działaniu)
Ep= 4400N • 20m = 88000J