👤

Wyznacz wzór sumaryczny alkanu, którego masa molowa wynosi 58 g/mol.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

wzór ogolny alkanów:CnH2n+2 = 58g/mol

CnH2n+2 = 58g/mol

12n+2n +2=58g

14n=58g-2

14n=56g

   n=56g/14

   n= 4

wzór alkanu: C4H10 butan

Go Studier: Inne Pytanie