wszystko w załączniku!
dzieki za kazdą odp ❤️

Odpowiedź:
Stosunek masowy pierwiastków w SO2
mS=32u
mO=16u
mS: mO= 1*32u : 2*16u
mS : mO= 32u: 32u
mS: mO= 1 : 1
Procentowa zawartość pierwiastków:
masa SO2= 32u + 2*16u=32u +32u=64u
%S=32u/64u *100%= 50%
%O= 32u/64u*100%= 50%