👤

Dominika kupiła dwa notesy i zapłaciła 14 złotych. Kinga kupiła dwa takie same notesy i je zcze długopis i zapłaciła 19 złotych. Ile kosztował notes, a ile długopis? 14 zł zł zł 19 zł Wykonaj rysunek do zada tak aby łatwo było je rozwiązać. W tramwaju jechała grupa osób. Na pierwszym przystanku nikt nie wsiadł, ale wysiadły 4 osoby. Na drugim przystanku wsiadły 3 osoby i nikt nie wysiadł. Dalej pojechało 15 osób. Ilu podróżnych było na początku? Odpowiedź: może ktoś pomoże narysować na zdjęciu co wysłałem​

Dominika Kupiła Dwa Notesy I Zapłaciła 14 Złotych Kinga Kupiła Dwa Takie Same Notesy I Je Zcze Długopis I Zapłaciła 19 Złotych Ile Kosztował Notes A Ile Długopi class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zad. 2

19 zł-14 zł=5 zł - cena długopisu

14 zł : 2 = 7 zł - cena zeszytu

Zad. 3

Na początku było 16 podróżnych

Rysunek w załączniku

Zobacz obrazek 13nikt

Go Studier: Inne Pytanie