👤

Oblicz moc żarówki oraz prace prądu przepływającego przez żarówkę gdzie napięcie to 15V, natężenie 5 amperow w czasie 5 min

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

U = 15 V

I = 5 A

t = 5min = 5*60s = 300 s

szukane: P, W

P = U*I = 15V*5A = 75 W

P = 75 W

W = P*t = 75W*300s = 22 500 J = 22,5 kJ

W = 22,5 kJ

Go Studier: Inne Pytanie