👤

Ciało poruszało się ruchem jednostajnym w taki sposób że w każdej sekundzie przebywało drogę 2m ruch trwał 3s
a) s(t)
b) v(t)
c) s=?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

v = 2 m/s

t = 3 s

-----------------

s = ?

s = v*t = 2m/s * 3s = 6 m

s = 6 m

Zobacz obrazek Pw570macwies
Zobacz obrazek Pw570macwies