👤

Droga z Warszawy do Pragi ma długość 770 km. Samochodem pokonano tę trasę w czasie 14 godzin. Ile kilometrów pokonywał średnio ten samochód w ciągu 1 godziny?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

V = s/t

V = 770km/14h = 55 [tex]\frac{km}{h}[/tex]

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

D:

s= 770 km

t= 14 h

Sz:

v=?

v= s/t

v= 770/14 = 55 km/h

odp: Samochód w ciągu 1 godziny pokonywał średnio 55 km/h