👤

Oblicz ile gramów roztworu o stężeniu 20% można otrzymać z 50g soli pls daje naj

Odpowiedź :

Odpowiedź:

C%=ms/mr *100%

dane:

ms=50g

C%=20%

szukane:

mr=x

wyliczenie:

przekształcamy wzór na C%:

mr= ms*100%/C%

mr=50g*100%/20%

mr= 250g

odp; Masa 20% roztworu wyniosła 250g