👤

oblicz pole trapezu w którym wysokosc ma dlugosc 4 cm jedna z podstaw ma dlugosc 10 cm a druga o 5 cm od niej dłuższa​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

h = 4cm

A = 10cm

B = 10cm + 5cm = 15cm

P trapezu =1/2 * (a+b)*h

1/2 * (15+10)*4

1/2 * 100 = 50

p = 50cm2

Go Studier: Inne Pytanie