👤

Grupa przyjaciół wybrała się na czterodniową wyprawę po górach. W trakcie pierwszych trzech dni pokonali odpowiednio: 11 km, 17 km i 13 km. Ile kilometrów przeszli czwartego dnia, jeśli średnia liczba kilometrów pokonywanych przez nich dziennie wynosiła 14 km?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Czwartego dnia przeszli 15 km.

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]sr = \frac{(11+17+13+x) \ km}{4} =14 \ km\\\\\frac{41+x}{4} = 14 \ \ \ |\cdot 4\\\\41+x = 56\\\\x = 56-41\\\\\boxed{x = 15 \ km}[/tex]