👤

ile wynoszą pole i obwód koła o promieniu 3/4cm?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]r = \frac{3}{4} \: cm \\ [/tex]

[tex]Ob = 2\pi r = 2\pi \times \frac{3}{4} = \frac{3}{2}\pi = 1.5\pi \: cm \\ [/tex]

[tex]P = \pi {r}^{2} = ( \frac{3}{4} {)}^{2} \pi = \frac{9}{16} \pi \: {cm}^{2} [/tex]