👤

Przy przesunieciu tadunku 0,05C miedzy punktami A i B pola elektrycznego zostala
wykonana praca 0,16J. Jake napicie panuje pomiedzy tymi punktami?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Q = 0,05 C

W = 0,16 J

---------------------

U = ?

W = Q*U

U = W/Q = 0,16J/0,05C = 3,2 V

U = 3,2 V