👤

15. Oblicz stężenie procentowe 1,38-molowego roztworu kwasu azotowego(V) o gęstości d= 1,38 g/cm3.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

szukane:

Cp=?

Wyjaśnienie:

Masa M= HNO3=63g/mol

d= 1,38g/cm3= 1380g/dm3

Cp=Cm*100%*M/d

Cp=1,38*100*63/1380

Cp=6,3%

Go Studier: Inne Pytanie