👤

nurek wraz z odważnikiem Waży 150 kg i zanurza się ze stałą prędkością. Oblicz ile wynosi siła wyporu.​

Odpowiedź :

m=150 kg

g=10 N/kg

Skoro zanurza się ze stałą prędkością, to znaczy że siła wyporu równoważy siłę ciężkości.

Fc=m*g

Fw=Fc

Fw=m*g

Fw=150*10

Fw=1,5 kN

Go Studier: Inne Pytanie