Odpowiedź :
Odpowiedź:
a)
5 cm = 0,5 dm
2 mm = 0,02 dm
V = 0,5 * 4 * 0,02 = 0,04 dm³
P = 0,5 * 4 * 2 + 0,5 * 0,02 * 2 + 4 * 0,02 * 2 = 3,86 dm²
b)
V = 1,1³ = 1,331 cm³
P = 6 * 1,1² = 7,26 cm²
Odpowiedź:
a)
5 cm = 0,5 dm
2 mm = 0,02 dm
V = 0,5 * 4 * 0,02 = 0,04 dm³
P = 0,5 * 4 * 2 + 0,5 * 0,02 * 2 + 4 * 0,02 * 2 = 3,86 dm²
b)
V = 1,1³ = 1,331 cm³
P = 6 * 1,1² = 7,26 cm²