Odpowiedź :
Odpowiedź:
2 m = 20 dm
70 cm = 7 dm
V = 20 dm* 12 dm * 7 dm * [tex]\frac{5}{6}[/tex] = 240 *[tex]\frac{5}{6} *[/tex] 7 dm³ = 1 400 dm³ = 1 400 litrów.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
2m = 20 dm
70 cm = 7 dm
20 x 12 x 7 = 1680
1680 : 6 = 280
280 x 5 = 1400 dm³ = 1400 l
Szczegółowe wyjaśnienie:
mam nadzieję że pomogłam
liczę na naj <3